نام بخش: مراقبت های ویژه جراحی

معرفی بخش:

بخش مراقبت های ویژه جراحی واقع در طبقه سوم بیمارستان، دارای 12 تخت شامل دو تخت ایزوله می باشد.

خدمات بخش:

کلیه خدمات برونکوسکوپی، گذاشتن چست تیوب، گذاشتن تراک، گذاشتن پیگتل و نموکت، اینتیوباسیون، انجام ام آر آی، سی تی اسکن، جراحی های توراکس، لابکتومی و انواع مراقبت های ویژه در این بخش صورت می گیرد.

پزشکان/پرسنل بخش:

بخش مراقبت های ویژه جراحی توسط اساتید متخصص به نام های آقای دکتر ملک حسینی، آقای دکتر پرویز مردانی، آقای دکتر نیک اقبالیان، آقای دکتر صلاحی، آقای دکتر شمسایی فر، آقای دکتر کاظمی، آقای دکتر جمشیدی و آقای دکتر نیکوپور راند می شود.

همچنین بخش دارای 30 پرسنل شامل 26 پرستار می باشد.

تجهیزات بخش:

بخش مراقبت های ویژه جراحی مجهز به برونکوسکوپ، مانیتور پورتابل، ساکشن سنترال، مانیتور سنترال، سرنگ پمپ، اینفیوژن پمپ و ونتیلاتور می باشد.

چشم انداز آتی بخش:

انجام پیوند ریه در آینده نه چندان دور، همچنین تهیه Echmo برای بخش و انجام توراکتومی داخل بخش مراقبت های ویژه از برنامه های آتی این بخش می باشد.

توصیه های بخش به مراجعین محترم:

به لحاظ ممنوع الملاقات بودن بخش، امکان حضور دائم همراه بر بالین بیمار وجود ندارد ولی با توجه به شرایط بخش و بیمار، مراجعین می توانند روزی یکبار بیمارشان را ملاقات کنند. در مورد روند بهبودی بیماری نکاتی را که در حیطه پرستاری باشد توسط سرپرستار و مسائل مربوط به پزشکی هم با همکاری و هماهنگی پزشک به ایشان توضیح داده می شود.