ارسال شده در تاریخ : 11 , بهمن , 1398    اشتراک گذاری مطلب :

اولین سمپوزیوم تازه های پیوند قلب کشور برگزار شد.

اولین سمپوزیوم ملی تازه های پیوند قلب کشور به میزبانی مرکز آموزشی،پژوهشی و درمانی ابوعلی سینا شیراز (بیمارستان پیوند اعضا) با حضور اساتید برجسته جراح برگزار شد.

روز پنج شنبه بیمارستان پیوند اعضا شیراز که به تازگی جشن ده هزارمین پیوند را به عنوان یک افتخار ملی برگزار نموده بود این بار متولی همایش بزرگی در زمینه تازه های پیوند قلب شد تا گام بلندی در مسیر ارتقا جراحی و پیوند قلب برداشته و نوید بخش نتایج بزرگ برای جامعه هدف این امر باشد.
در ابتدای این جلسه ،دکتر سید علی ملک حسینی ،پدر پیوند کبد ایران، با بیان گوشه هایی از تاریخچه پیوند در جهان به تجربیات و مشکلات این مسیر اشاره و جایگاه امروزه پیوند در ایران را حاصل تلاش های مستمر و شبانه روزی همه اساتید دلسوز و فعال دانستند .ایشان‌ اظهار داشتند اگرچه امروز مسیر بسیار هموارتر از گذشته می باشد اما تلاش ها می بایست دوچندان شده و همه عزم خود را در پیشبرد اهداف متعالی جزم نمایند.دکتر ملک‌ حسینی ،اخلاق پزشکی وافتادگی را زیر بنا همه پیشرفت ها دانسته و برخدمت به مردم در مسیر رضایت خداوند تاکید ورزیدند.
دکتر مسعود شفیعی،قائم مقام مرکز و رئیس بخش قلب بیمارستان پیوند برگزاری اولین سمپوزیوم تازه های پیوند قلب را فرصتی بزرگ برای به اشتراک گزاری تکنیک ها و تازه های علمی اساتید دانست و ابراز امیدواری نمود با تداوم این هم اندیشی ها شاهد نتایج ارزنده و ملموس در زمینه پیوند قلب باشیم.
در طی مراسم از استاد سنجریان که اولین پیوند قلب کشور با دستان توانمند ایشان انجام شد تقدیر به عمل آمد.
 دکتر عبدی متخصص قلب واینترونشنیست ودبیر علمی سمپوزیوم نیز تعامل اساتید ومحتوای علمی بالای جلسه را از نقاط قوت و دستاوردی بزرگ در مسیر پیشرفت دانسته و اظهار داشتند اگرچه امروزه با دانش نوین و تجهیزات مدرن و پیشرفته فرایند پیوند قلب تسهیل شده است قطعا با امتداد اینگونه هم اندیشی ها شاهد پیشرفت های بزرگ تری خواهیم بود ،ایشان ابراز امیدواری نمودند شیراز به عنوان یک برند مطرح در زمینه پیوند قلب بیش از پیش بتواند خدمت رسان درمان های نوین قلب به هموطنان عزیز باشد.

دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :
می توانید از تگ های html زیر نیز استفاده کنید :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
No comments yet