نام بخش: مراقبتهای ویژه قبل از پیوند کبد (LITU)

 

معرفی بخش:

بخش مراقبتهای قبل از پیوند کبد دارای 8 تخت فعال در اتاقهای مجزا و همچنین یک اتاق ایزوله بوده و بیماران با تشخیص نارسایی حاد کبدی یا فوق حاد که نیازمند پیوند کبد اورژانس هستند در این بخش بستری می شوند.

خدمات بخش:

مانیتورینگ مداوم بیمار با استفاده از وسایل و تجهیزات پیشرفته پزشکی با حضور مداوم پزشک متخصص بیهوشی (آی سی یو من) در این بخش انجام می شود.

پزشکان/پرسنل بخش:

بخش مراقبتهای قبل از پیوند کبدتحت نظارت دکتر رضا نیک اندیش بوده و تعداد 11 نفر پرستار و 4 نفر کمک بهیار در این بخش به بیماران خدمات ارائه می کنند.

تجهیزات بخش:

بخش مراقبتهای قبل از پیوند کبد مجهز به مانیتور سنترال و مانیتورینگ در اتاق بیمار، دستگاه دیالیز، دستگاه مانیتور پرتابل، دستگاه دی سی شوک فیلیپس، دستگاه پیکو، جرثقیل حمل بیمار، دستگاه کینوگراف، دستگاه ونتیلاتور، دستگاه سرنگ پمپ، دستگاه پیس میکر، دستگاه ونتیلاتور پرتابل،دستگاه مانیتورینگ وضعیت مغزی بیمار (Cerebral status)، دستگاه Vigileo monitor، دستگاه Ambu aview می باشد. همچنین لازم به ذکر است که کلیه تجهیزات هر یونیت اعم از موارد ذکر شده و حتی دستگاه قند خون، گوشی پزشکی و میزکار پرستار برای هر بیمار کاملاً اختصاصی و مجزامی باشد.

چشم انداز آتی بخش:

آموزش پرسنل پرستاری و ارتقا عملکرد آنها در جهت افزایش توانایی در انجام مراقبت بهتر از بیماران بخش ویژه و همچنین افزایش تعداد تخت های فعال بخش در برنامه های آتی این بخش قرار دارد.

توصیه های بخش به مراجعین محترم:

در محیط بیمارستان رعایت بهداشت فردی بسیار مهم است. همراهان بیمار فقط در ساعات ملاقات تعیین شده از سوی بخش مراجعه کنند و جهت رفاه حال بیماران، از برقراری تماس در شیفت شب با بخش خودداری کنند.