نام بخش: مراقبت های ویژه جراحی کودکان (PITU)

معرفی بخش:

بخش مراقبت های ویژه جراحی کودکان تنها بخش مراقبتهای ویژه پیوند کبد اطفال در ایران می باشد که دارای 8 تخت مجزا با تمام امکانات آی سی یو، دستگاه تنفسی، مانیتور، اکسیژن، ساکشن مرکزی، سرنگ پمپ و اینفیوژن پمپ می باشد.

خدمات بخش:

اطفال که دارای مشکلات سیروز کبدی هستند بعد از پیوند کبد مستقیماً از اتاق عمل وارد بخش می شوند و تا زمانیکه نیاز به مراقبت ویژه داشته باشند در این بخش بستری خواهند بود. برای کودکان کم سن و سال، بعد از جدا شدن بیمار از دستگاه تنفسی، مادر می تواند در کنار فرزندش بماند.

پزشکان/پرسنل بخش:

بخش مراقبت های ویژه جراحیکودکان توسط اساتید متخصص به نام های آقای دکتر نیک اقبالیان و آقای دکتر کوروش کاظمی راند می شود. همچنین اساتید فوق تخصص گوارش اعم از آقای دکتر ایمانیه، آقای دکتر هنر و آقای دکتر عطاءالهی هر روز بیماران را ویزیت می کنند. آقای دکتر شرفا نیز که ICU Man اطفال می باشند هفته ای سه روز بیماران را ویزیت می کنند ولی در تمام طول شبانه روز در جریان حال بیماران هستند.

همچنین بخش دارای 28 پرسنل شامل 24 پرستار می باشد.

تجهیزات بخش:

بخش مراقبت های ویژه جراحی کودکان مجهز به دستگاه تنفس، مانیتور علایم حیاتی، سرنگ پمپ، اینفیوژن پمپ، دی سی شوک، دستگاه بخور، گلوکومتر و تشک مواج می باشد.

چشم انداز آتی بخش:

افزایش تجهیزات بخش جهت خدمات رسانی بهتر به بیماران، تهیه کتابچه آموزشی جهت بیماران، تهیه وارمر، تهیه دستگاه CRRT و EEG مخصوص اطفال و ایجاد همکاری با سایر پزشکان متخصص در زمینه های مختلف.

توصیه های بخش به مراجعین محترم:

به دلیل شرایط خاص بیماران پیوند کبد، لطفاً برای ملاقات بیماران اصرار نورزید. بخش موظف است اطلاعات درمانی بیمار را فقط به والدین کودک گزارش دهد و فقط آنها اجازه دارند نزد بیمار بمانند (پدر فقط شیفت صبح). لازم به ذکر است که در موارد پیوند کبد باید صبور بود چون مدت زمان بهبودی در اطفال خیلی زیاد می باشد.