ارسال شده در تاریخ : 13 , مهر , 1399    اشتراک گذاری مطلب :

با همت بلند خیرین و پیگیری های مسئولین محترم بیمارستان ابوعلی سینا مدرن ترین دستگاه الکتروفیزیولوژی قلب درجنوب کشور تهیه و در بخش آنژیوگرافی بیمارستان راه اندازی شد.این دستگاه به روز‌ترین دستگاه در جنوب کشور است که با نصب و راه اندازی دراین بیمارستان امکان درمان بیماران دارای بی نظمی‌های قلبی را فراهم کرده است.

مدیر گروه قلب بیمارستان ابوعلی سینا ، اظهار داشت : این دستگاه فوق تخصصی همزمان برای تشخیص و درمان بیماران دارای بی‌نظمی‌های قلبی به کار می‌رود.دکتر شفیعی ادامه داد: متخصصان با کمک این دستگاه می‌توانند نواحی و مدار‌هایی را که عامل ایجاد بی نظمی در ضربان قلب شده را سوزانده و نبض بیمار به حالت قبلی بر گردانند.
دکتر نیکو فوق تخصص الکتروفیزیولوژی قلب گفت : بی نظمی‌های قلبی که ۲۰ تا ۳۰ درصد بیماران قلبی را تشکیل میدهد به شکل تپش قلب، غش، عدم توانایی در راه رفتن، سرگیجه و گاه ایست قلبی دیده می‌شود.
وی در ادامه اظهار داشت: با کمک دستگاه الکتروفیزیولوژی می‌توان مدار فعالیت‌های الکتریکی غیر طبیعی قلب را تشخیص و به کمک امواج رادیویی دستگاه این مدار‌ها را ازبین برده و بی نظمی قلب را درمان کرد.
دکتر نیکو افزود: از آنجا که برخی از این بیماری‌ها با کمک این دستگاه به طور کامل قابل درمان هستند و دیگر نیازی به استفاده از دارو ندارند.
به گفته کارشناس فنی این دستگاه، دستگاه الکترو فیزیولوژی نصب شده در این بیمارستان، سومین دستگاه پیشرفته در کشور و اولین دستگاه دو بخشی در جنوب ایران است که به دلیل دارا بودن برنامه نرم افزاری قدرتمند می‌تواند علاوه بر کاهش زمان، با کاهش دادن دوز اشعه دهی قدرت درمانی و تشخیصی بالاتری را برای پزشک متخصص فراهم کند.
با راه اندازی این دستگاه امکان پذیرش ماهانه یک صد تا یک ۱۲۰ بیمار از این دست در بخش آنژو گرافی قلب بیمارستان فراهم شده است.

 

دیدگاه خود را بنویسید
دیدگاه تان را ارسال کنید :
می توانید از تگ های html زیر نیز استفاده کنید :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
No comments yet